Євросоюз не планує нові санкції проти РФ через «паспортний указ» Путіна

Євросоюз не планує нові санкції проти РФ через «паспортний указ» Путіна
«Зараз ми більше прихильні до пошуку діалогу, а не до тиску, як це робить сама РФ», — заявив глава МЗС Чехії Томаш Петршичек Об этом сообщает vlada-control.in.ua со ссылкой на СМИ.


Євросоюз не планує запроваджувати нові санкції проти РФ через рішення РФ роздавати російські паспорти на Донбасі.


Про це розповіли журналістам міністри закордонних справ держав-членів ЄС, які зібралися в Брюсселі для відзначення 10-ї річниці Східного партнерства.


Зокрема, про це заявив глава МЗС Чехії Томаш Петршичек – за його словами, ЄС знає про рішення РФ, але не планує тиснути на Москву через нього.


«Зараз ми більше прихильні до пошуку діалогу, а не до тиску, як це робить сама Російська Федерація», — заявив він.


Позицію європейців підтвердив також румунський міністр Теодор Мелешкану. Він запевнив журналістів, що нові санкції проти РФ не потрібні також українцям. «Це створить проблеми самій Україні», — заявив міністр, але не став уточнювати, у чому бачить ці проблеми.


Необхідно зазначити, що позиція України є іншою, Київ закликав ЄС до посилення тиску на РФ. Частина держав ЄС, яких зазвичай зараховують до числа друзів України в Євросоюзі, виступають за посилення санкцій.


Зокрема, про це заявив литовський міністр Лінас Лінкявічюс. «Це (роздача паспортів) — глибоке порушення міжнародного права. Ми домовлялися, що подальше порушення міжнародного права має вести до посилення тиску, тому я вірю, що мають бути нові санкції», — сказав він.


«Ми маємо запровадити персональні санкції проти росіян, причетних до цього рішення, а також маємо ухвалити рішення, що ЄС не визнає ці паспорти», — заявив естонський міністр Урмас Рейнсалу.


Водночас відомо, що для запровадження санкцій у ЄС потрібен консенсус, який наразі відсутній.


Нагадаємо, президент Петро Порошенко у понеділок, 13 травня, зустрінеться з головою Європейської ради Дональдом Туском у Брюсселі.


Рада ЄС із закордонних справ розгляне у Брюсселі в розділі актуальних міжнародних подій ситуацію в Україні після виборів, дії Росії щодо Донбасу, позицію Ірану з СВПД і Венесуелу.


Джерело статті: “http://glavcom.ua/news/jevrosoyuz-ne-planuje-novi-sankciji-proti-rf-cherez-pasportniy-ukaz-putina-593086.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя